Oszuści wciąż doskonalą̨ swoje metody. Pomaga im w tym internet, który zapewnia anonimowość, umożliwia tworzenie dowolnej tożsamości oraz narzędzi służących wyłudzaniu pieniędzy lub wrażliwych danych.

Prawdziwa plaga to oszustwa hybrydowe, które częściowo rozgrywają̨ się̨ online, a częściowo w realu. Ofiarami coraz częściej są przedsiębiorcy i firmy. Większość́ oszukańczych scenariuszy opiera się̨ na socjotechnice, wykorzystującej naszą naiwność, strach, pośpiech, a także - niestety – chciwość́.

Jak uniknąć bycia oszukanym? Co zrobić, gdy staniesz się celem oszustów?

Oszustwo "na kryptowaluty" (call center)

Czy zdarzyło się Wam odebrać telefon z propozycją bardzo opłacalnej inwestycji w kryptowaluty, akcje atrakcyjnych spółek lub luksusowe towary? Nie dajcie się nabrać na takie „oferty”! To dzwonią oszuści z tzw. „call centers”, czyli przestępczych organizacji wyspecjalizowanych w wyłudzaniu pieniędzy. 

Szukamy kontaktu z osobami poszkodowanymi, ale także z byłymi pracownikami takich „firm” w związku z prowadzoną sprawą. Zapewniamy całkowitą dyskrecję. Można się kontaktować bezpośrednio ze mną tel. 730 006 581 lub moją firmą InvestProtect tel. 730 868 895. 

Czytaj więcej: Oszustwo "na kryptowaluty" (call center)

Oszustwo "na lekarza z Syrii"

Parę lat temu modny był „amerykański żołnierz” piszący maile z bazy na dalekiej misji, a w wersji dla panów „uciekinierka z obozu dla uchodźców”. Teraz można dostać wiadomość na Messengerze lub WhatsAppie od „lekarza z Syrii” lub „niemieckiej lekarki ze szpitala w Ghanie”.

Czytaj więcej: Oszustwo "na lekarza z Syrii"

 • Warszawa
  ul. Sienna 72/14,
  00-833 Warszawa

 • Gdańsk
  ul. Hynka 6,
  80-465 Gdańsk

 • Paryż
  Biuro operacyjne

Zapoznaj się z ofertą agencji śledczej wyspecjalizowanej dla klienta biznesowego

Pn-Pt 9-17
+48 730 006 581