Cywilne drony stają się coraz większym zagrożeniem zarówno dla naszej prywatności, jak i bezpieczeństwa. Stalkerzy, paparazzi oraz pospolici złodzieje wykorzystują je do obserwacji, fotografowania lub monitorowania aktywności właścicieli mieszkań, domów i firm.
Czy incydenty związane z dronem można zgłosić na policję ⁉️
Za pomocą dronów wyposażonych w kamery o wysokiej rozdzielczości, włamywacze dokumentują układ posesji, instalacje alarmowe oraz cenne przedmioty znajdujące się w pomieszczeniach.
Drony służą też do testowania systemów ochrony, a nawet do bezpośrednich ataków, takich jak podpalanie budynku czy niszczenie mienia. Szantażyści mogą używać dronów do rejestrowania życia prywatnego właścicieli nieruchomości.
Drony mogą nawet włamać się do Twojego Wi-Fi! Hackerzy potrafią tak modyfikować drony, aby stworzyć odpowiednik „latającego laptopa”, który może uzyskać nieautoryzowany dostęp do większości sieci Wi-Fi. Przy dużym zasięgu (1 lub 2 km) taki zmodyfikowany dron może również odbierać sygnały za pomocą wież komórkowych. To idealne urządzenie do dyskretnego hakowania i szpiegowania, bez ryzyka natychmiastowego przechwycenia!
Jak zabezpieczyć się przed inwazją dronów❓Do ochrony przed dronami służą technologie takie jak radary czy czujniki akustyczne oraz środki neutralizacji, jak zakłócacze sygnałów (jammery) czy systemy przechwytujące drony za pomocą sieci. W bardziej zaawansowanych systemach stosuje się również rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, które automatycznie analizują i klasyfikują zagrożenia.
👉 Z naszych doświadczeń wynika, że ochrona przed dronami staje się coraz ważniejszym elementem systemów bezpieczeństwa nieruchomości i firm. Jeśli rozważacie wdrożenie takiego systemu, lepiej zróbcie to zanim będzie za późno…
#cywilnedrony #atakdronow #stalkerzy #wlamywacze #bezpieczenstwo #wojciechkoszczynski #ochronaVIP #detektywtrojmiasto