Oszust z Tindera, tajne służby i piramida finansowa

Czy „oszust z Tindera” pracuje dla tajnych służb?

Simon Leviev, znany na całym świecie jako „oszust z Tindera”, ma się świetnie. Nadal podróżuje prywatnymi samolotami, mieszka w luksusowych apartamentach i pije szampana na pokładzie luksusowych jachtów. Można to zobaczyć na zdjęciach, które wrzuca na portale społecznościowe.

Simon Leviev oszust z tindera instagram

https://www.instagram.com/p/CeJW-YgjX2k/ 

Skąd „oszust z Tindera” ma pieniądze na wystawne życie?

Autorzy filmu dokumentalnego, którego bohaterem był Leviev sugerowali, że stworzył on piramidę finansową, wyłudzając pieniądze od kolejnych kobiet poznanych na Tinderze i że takich kobiet musiały być setki.

Ochroniarz Simona - Piotr Kaluski przedstawił dziennikarzom inną wersję wydarzeń. Jego zdaniem kwoty wyłudzone od tych kilku kobiet, które wystąpiły w filmie, wystarczyłyby najwyżej na tydzień życia na poziomie, jakie prowadził Leviev. Dlaczego nie zgłosiły się następne oszukane kobiety? Dlaczego Simon i jego ochroniarz przechodzili przez najbardziej na świecie strzeżone lotnisko w Tel Awiwie bez żadnej kontroli? I dlaczego Leviev odsiedział w Izraelu tylko kilka miesięcy i znów jest na wolności?

Niektórzy eksperci sugerują, że Leviev mógł współpracować z tajnymi służbami, a kobiety z którymi się spotykał mogły dostarczać mu cennych informacji. Ale czy ktoś tak widoczny, w jakimś sensie sławny, może być pożytecznym agentem? Odpowiedzi na to pytanie zapewne nie poznamy.

Oszust z Tindera jednak stanie przed sądem

Córka multimiliardera Lva Levieva - słynnego króla diamentów, którego syna udawał Shimon Hayut (tak naprawdę nazywa się oszust) zapowiedziała podjęcie kroków prawnych i proces. Mowa o zarzutach: wzbogacenia się na używaniu nazwiska Leviev, podawania się za członka rodziny i dopuszczaniu się w ten sposób oszustw finansowych. Shimon wystawiał czeki na nazwisko Leviev, którymi płacił m. in. za podróże prywatnymi odrzutowcami.

Shimon Hayut do niczego się nie przyznaje. Twierdzi, że nikogo nie oszukał i chce podbić Hollywood. Zajmuje się też „coachingiem” i zarabia wynajmując się jako speaker na imprezy okolicznościowe.

 

 

 

 

 

 

 

 • Warszawa
  ul. Grzybowska 80/82 lok. 304,
  00-844 Warszawa

 • Gdańsk
  ul. Hynka 6,
  80-465 Gdańsk

 • Paryż
  Biuro operacyjne

Zapoznaj się z ofertą agencji śledczej wyspecjalizowanej dla klienta biznesowego

Pn-Pt 9-17
+ 48 730 868 895