W jaki sposób Business Intelligence pomaga firmom?

W jaki sposób Business Intelligence pomaga firmom?

Kiedy to pytanie zadają mi przedsiębiorcy, zawsze odpowiadam mniej więcej tak: Business Intelligence to znacznie więcej niż konkretna „rzecz”, to proces, który polega na gromadzeniu i analizie danych w taki sposób, aby ułatwić właścicielom i kadrze kierowniczej podejmowanie decyzji, które zwiększą konkurencyjność ich firmy na rynku. Tyle teorii. A jak to wygląda w praktyce?

Posłużę się przykładem z życia wziętym. Coraz więcej firm boryka się ostatnio z zaburzonym lub przerwanym łańcuchem dostaw. Problem zaczął się już podczas pandemii, a wojna w Ukrainie jeszcze bardziej pogłębiła zatory na trasie Azja-Europa. Brakuje elektroniki, chipów oraz rzadkich metali – niklu, aluminium i palladu, używanych m. in. do produkcji samochodów. Zakłócenia w transporcie surowców i komponentów mają negatywny wpływ także na firmy z branży farmaceutycznej, chemicznej, spożywczej i wielu innych.

Zgłosiła się do mnie firma, która z powodu zakłóconych dostaw musiała znacznie ograniczyć produkcję. Dotychczasowy dostawca nie wywiązał się z kontraktu, transporty zamówionych towarów nie docierały na czas, lub ginęły gdzieś po drodze. Klient stracił na tym sporo pieniędzy. Znalazł nowego dostawcę, ale zanim podpisał umowę zlecił nam dokładne sprawdzenie kontrahenta. Zespół InvestProtect wykorzystał różne metody gromadzenia i analizy danych, dzięki którym zbadaliśmy kondycję finansową dostawcy, historię jego działalności na rynku oraz powiązania kadry zarządzającej. W tym przypadku potwierdziliśmy, że nowy dostawca jest wiarygodny. Ale często zdarza się, że musimy ostrzec klienta przed nieuczciwym kontrahentem, czy wspólnikiem.

InvestProtect ma bogate doświadczenie w prowadzeniu niezależnych, złożonych dochodzeń, nawet w trudnych środowiskach operacyjnych. Nasi doświadczeni śledczy i analitycy, najnowocześniejsza technologia i międzynarodowy zasięg zapewniają klientom innowacyjne, wydajne rozwiązania.

( Jesteśmy do waszej dyspozycji pod numerem +48 730 868 895 )

W jaki sposób Business Intelligence pomaga firmom?

Narzędzia Business Intelligence

Aby dostarczać firmom dane potrzebne do efektywnego prowadzenia działalności gospodarczej i odnoszenia sukcesów na konkurencyjnym rynku wykorzystuje się różne narzędzia:

 • Wywiad rynkowy (Market Intelligence) - zbieranie i analizowanie informacji istotnych dla rynku, na którym działa firma - monitorowanie trendów, konkurencji i klientów.
 • Analiza konkurencyjności (Competitive intelligence) – gromadzenie oraz analiza informacji służących porównaniu z innymi firmami, identyfikacja zagrożeń oraz możliwości.
 • Due diligence – analiza podmiotu gospodarczego pod kątem jego sytuacji prawnej i podatkowej
 • Śledztwa biznesowe (corporate investigations) – sprawdzenie wiarygodności kadry kierowniczej firmy, pracowników oraz zewnętrznych kontrahentów przy wykorzystaniu odpowiednich metod i technik operacyjnych.

Informacje dostarczane przez InvestProtect pochodzą zarówno ze źródeł ogólnodostępnych, jak i takich, do których dotrzeć mogą tylko licencjonowani detektywi. Nasze raporty są zawsze rzetelnie sprawdzane przez współpracujących z nami ekspertów. W ten sposób pomagamy firmom, kancelariom prawnym, instytucjom finansowym, organizacjom non-profit i osobom fizycznym radzić sobie z ich najbardziej złożonymi wyzwaniami, takimi jak:

 • Oszustwa
 • Korupcja
 • Pranie brudnych pieniędzy
 • Ryzyko utraty dobrej reputacji
 • Ryzyko prawne związane z brakiem zgodności z regulacjami
 • Sprawy sądowe

Kiedy śledztwo biznesowe jest potrzebne?

Firmy i korporacje wykorzystują śledztwa biznesowe nie tylko w celu udowodnienia podejrzeń o nielegalną działalność konkurencji. Celem jest również ochrona przed potencjalnymi zagrożeniami, także z wewnątrz firmy. Jeśli masz podejrzenia i obawiasz się o dobro swojego biznesu, bezstronnym źródłem, które dostarczy Ci wiarygodnych informacji, jest firma śledcza.

Jeśli podejrzewasz pracowników o nieuczciwość, albo masz wątpliwości co do wiarygodności firmy, z którą bezpośrednio współpracujesz, śledztwo biznesowe może dostarczyć legalnie pozyskane i profesjonalnie dowody, które zostaną uwzględnione przez sąd.

 • Warszawa
  Al. Jerozolimskie 89/43, 02-001 Warszawa

 • Gdańsk
  ul. Hynka 6, 80-465 Gdańsk

 • Wilno
  Didžioji st. 18, Wilno 01128, Litwa

 • Paryż
  Biuro operacyjne

Zapoznaj się z ofertą agencji śledczej wyspecjalizowanej dla klienta biznesowego

Pn-Pt 9-17
+ 48 730 868 895

© 2021 by SemUp