Jak w praktyce wygląda detektywistyczne śledztwo biznesowe?

Jak w praktyce wygląda detektywistyczne śledztwo biznesowe?

Wiele osób ciekawych jest jak tak naprawdę wygląda śledztwo dotyczące spraw firmowych. Nie mogę, i właściwie też nie chcę, wyjawić szczegółów naszej pracy, ale co nieco przybliżę temat ciekawskim.

Zrozumiałym jest, że każda sprawa wygląda zgoła inaczej, jednak zwykle zaczynamy od białego wywiadu, zbierania informacji w internecie i publicznych instytucjach. Potem jest żmudna praca operacyjna w terenie (obserwacja, śledzenie, wywiad środowiskowy, pozyskiwanie informatorów). Zdarza się, że trzeba zbliżyć się do człowieka, zdobyć zaufanie. I rozmawiać. Często jest to rozgoryczony pracownik, były kooperant firmy, a czasem kochanka prezesa. Po zakończonych czynnościach tworzymy wyczerpujący raport, który klient otrzymuje wraz z pełną dokumentacją audiowizualną. Dalej zadaniem jego prawników jest odpowiednie wykorzystanie naszych materiałów.

To tak w skrócie, ale jak widzisz śledztwo biznesowe wymaga bardzo dużo pracy i często trwa kilka tygodni. W takim zleceniu niezbędne jest dobre zaplanowanie wszystkich narzędzi wykorzystywanych w detektywistyce, by w konsekwencji klient był zadowolony ze zdobytych przez nas dowodów.

 • Warszawa
  Al. Jerozolimskie 89/43, 02-001 Warszawa

 • Gdańsk
  ul. Hynka 6, 80-465 Gdańsk

 • Wilno
  Didžioji st. 18, Wilno 01128, Litwa

 • Paryż
  Biuro operacyjne

Zapoznaj się z ofertą agencji śledczej wyspecjalizowanej dla klienta biznesowego

Pn-Pt 9-17
+ 48 730 868 895

© 2021 by SemUp